Projekts "Ideju rezonanse" ir profesionāls un jaudīgs instruments biedrības IDEA attīstībai un kapacitātes stiprināšanai ilgtermiņā. Biedrība pēdējo 3 gadu laikā dažādu starptautisku projektu ietvaros ir attīstījusi neskaitāmi daudz idejas ilgtspējīgu izglītības atbalsta pakalpojumu radīšanai jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un izglītotājiem. Projekta aktivitātes biedrības komandai sniegs nozīmīgu atbalstu zīmola attīstībā jaunu organizācijas ideju sekotāju sasniegšanā. Projekta laikā plānotajā nākotnes pastaigā jeb stratēģijas un  rīcības plāna izstrādē nākamajiem 3 gadiem iegūsim skaidru pārliecību par biedrības attīstību un papildus līdzekļu piesaistes iespējām organizācijas pamatmērķu īstenošanai, kā arī attīstīsim jaunu pakalpojumu un produktu radīšanu, kas balstīti neformālās izglītības metodēs.

Projekts mums sniegs iespēju iešūpoties, lai lidotu augstāk!

Projekts "Ideju rezonanse" tiek īstenots no 2021.gada 3.maija līdz 2022.gada 30.jūnijam. To finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentus programmas "Aktīvo iedzīvotāju fonds" ietvaros. Granta apjoms 20 000 EUR.


 KAS IR BIEDRĪBA IDEA ?

PROJEKTS NOSLĒDZAS

28.jūnijā projekta prezentācijas pasākumā pulcējām kopā sadarbības partnerus un mūsu atbalstītājus, dalījāmies pieredzes stāstā par pārmaiņām, ko piedzīvojām 12 mēnešu laikā, realizējot šo kapacitātes celšanas projektu "Ideju rezonanse". Projekta laikā:

  • izvērtējām organizācijas līdzšinējo darbību,
  • apzinājām vērtības, kas vieno mūsu komandu,
  • radījām simbolu, kas atspoguļo mūsu organizācijas identitāti,
  • smēlāmies pieredzi no citām organizācijām, kas ar savu darbību iedvesmo citus radīt un darīt,
  • izstrādājām turpmāko organizācijas darbību plānu,
  • iztsrādājām jaunu produktu,
  • izveidojām mājas lapu www.pasvirzitamacisanas.lv.

Raksta pilna versija BIEDRĪBA PIEDZĪVO PĀRMAIŅAS

PIEREDZES APMAIŅA II

Turpinām apmeklējām organizācijas, šoreiz dodamies uz Vidzemi, lai Cēsu Jaunā skolā smeltos pieredzi no kolēģiem, kuru aicinājums ir darbs ar bērniem un jauniešiem izglītības nozarē.


Vai mūsdienās skolas izveide ir izaicinājums un kas ir tās veiksmes atslēgas organizācijas ikdienas darbībā. Šos un citus jautājumus iztirzājām kopā ar organizācijas pārstāvi Unu Dreiblati, kas ļoti labi ir pazīstama ar neformālo izglītību, ko ikdienā pielieto skolas darbā. Cēsu Jaunā skola ir skolotāju, vecāku un bērnu KOPDARBS. Šeit katrs piedalās tādas vides veidošanā, kas rada labsajūtu un prieku mācīties.


Ikviens ceļš sākas ar maziem soļiem, maziem sapņiem, kas pārtop lielākos, drošākos soļos un lielākos sapņos. Finanses organizācijas darbībai ir resurss, lai mazie un lielie sapņi īstenotos. Savukārt, cilvēkresurss ir pats pamats ikvienas organizācijas darbam, lai KOPĀ var spert mazos soļus, lai tie taptu lieli un droši.

PIEREDZES APMAIŅA I

Projekta "Ideju rezonanse" ietvaros dodamies pie organizācijām, kas ir piedzīvojušas dažādas pārmaiņas un jūtami augušas kopš to dibināšanas laika. Šajās dienās esam Jelgavā.

Apmēklējam biedrību Bērnu un jauniešu mūzikas klubs (BJMK) viņu jaunajā mītnē, kurā aktīvi notiek remonta darbi. Iesaistīti ir gan organizācijas biedri, gan sadarbības partneri, lai pavisam drīz jaunajās telpās notiktu dažādas aktivitātes personības stiprināšanai caur mūziku. Biedrība savas darbības ietvaros ir izveidojusi BJMK Rokskolu, kas ir vienīgā šāda skola Baltijā. Individuālā un neformālās izglītības pieeja šajā darbā ir liela vērtība. Paldies mākslinieciskam vadītājam Ervīnam Ramiņam par uzņemšanu.

Mūsu viens no sapņiem ir paplašināt savu darbību un veidot sociālo uzņēmumu. Kādi plusi un mīnusi uzņēmējdarbības uzsākšanā, vai tam ir vajadzīgi daudz resursi? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes devāmies rast pie Lienes un Intas, kas kopā izveidojušas sietspiedes darbnīcu Grafiskās mākslas telpa - punkts. Sarunas laikā mums arī bija iespēja izmēģināt sietspiedes tehnoloģiju. Katrs produkts šeit tiek veidots ar individuālu pieeju, ko īpaši novērtē klienti.

Komandu kopā saved vērtības un vienots skatījums uz vēlamā produkta vai pakalpojuma radīšanu. Ir vēlme jēgpilni kopā darīt un radīt, tā ienesot vajadzīgos finansu resursus, kas palīdz ceļā uz mērķu sasniegšanu.

NAUDA UN PAŠAPZIŅA

Šodien vebinārā "Nauda un pašapziņa" par to, kas veido naudas plūsmu organizācijā un cik svarīgas ir katra organizācijas pārstāvja attiecības ar naudu savā dzīvē.

  • Organizācija kā dzīvs organisms, kur katra mazā detaļa ir svarīga.
  • Katra pārstāvja personiskais mērķis un organizācijas kopīgais mērķis iet roku rokā ar naudas plūsmas piesaisti.
  • Radām sevī resursus, kas palīdz nopelnīt.
Paldies personības izaugsmes trenerei, "Pavasara studija" vadītājai Inesei Prisjolkovai par sarunu. Paldies dalībniekiem par atsaucību un interesi.

Lai top radošas, mērķtiecīgas un jaudīgas nevalstiskās organizācijas!

Facebook

VEBINĀRS

Aicinām 14.jūnijā laikā no plkst.13.00 līdz 15.00 nevalstisko organizāciju pārstāvjus un tos, kas plāno veidot organizāciju, piedalīties vebinārā "Nauda un pašapziņa", ko vadīs personības izaugsmes trenere, daudzu grāmatu autore un "Pavasara studijas" vadītāja Inese Prisjolkova.

Naudas plūsma organizācijā ir būtiska mērķu un ideju piepildīšanai. Vebināra laikā par to, kā šo procesu savā organizācijā varam ietekmēt un vadīt.

Pieteikšanās līdz 13.jūnijam https://ej.uz/pieteikums_vebināram

Facebook

JAUNS LOGO

Mūsu organizācija šogad svin 15 gadus! Esam sagatavojuši dāvanu mums un jums - biedrībai IDEA jauns logo. Mēs vēlamies ar jums KOPĀ augt un attīstīties, ļauties lidojumam un iezemēties, būt klātesošiem pašvirzītas mācīšanās procesos.


Logo dizains: Sanita Avota


Facebook

VEIKSMES ATSLĒGA


Vai pastāv viena noteikta veiksmes atslēga, lai organizācija darbotos produktīvi? Kas ir organizācijas veiksmes atslēga? Cilvēki, darbības, mērķis vai kopīgas vērtības?  

Biedrība IDEA februārī dodas virtuālā pieredzes apmaiņā, lai iepazītu citu Latvijā esošo organizāciju darbu un izzinātu to veiksmes atslēgas.  Pirmā mūsu "pietura" Vecpiebalga. Paldies biedrībai "Vecpiebalga savējiem" un tās vadītājai Lindai Ķaukulei par dalīšanos pieredzē un pārdomās par to, vai nevalstiska organizācija var veiksmīgi darboties un kas ir tās virzītājspēks.

Facebook

ORGANIZĀCIJAS IDENTITĀTE

Kad rudens sāka ienest krāsas Dabā, arī mēs spēlējāmies ar krāsām, radošā procesā veidojot organizācijas identitātes vēstījumu.  Caur organizācijas vērtību noteikšanu un vīzijas apzināšanu, mēs katra inidividuāli un pēc tam kopā ar vizuālās identitātes ekspertu veidojam jaunu logo.


Kas ietilpst vēstījumā? Ko mēs ar to vēlamies pateikt? Turpinājums sekos.


Facebook

PROJEKTS KĀ INSTRUMENTS

Šis ir pārmaiņu laiks un mēs ejam ar to rezonansē. Organizācijas četrpadsmitā gada darbības pieredzē ieejam jaunā radīšanas ciklā. Kopā ar koučinga eksperti izvērtējam organizācijas darbību līdz šim, apzinām tās vērtības, kas mūs vieno komandā un strādājam pie vīzijas, kā vēlamies redzēt sevi tuvākā nākotnē.

Facebook

ZĪMOLS

Pirmo reizi organizācijas darbības vēsturē iepazīstam zīmolgrāmatas radīšanas procesu no A līdz Z. Šeit mūs pavada eksperte, kas palīdz komandai ieraudzīt tās atslēgas, kas atklāj mūsu identitāti. 

Zīmols. Vai tas nosaka organizācijas vizuālo identitāti? Un kā tas saistās ar vērtībām?

Facebook

VĒRTĪBAS

Pirmā mūsu komandas satikšanās šajā projektā ir praktiskā nodarbībā, kuru nevis vadām mēs, bet mūs vada koučs, kas būs klātesošs tuvākā laikā mūsu organizācijas kapacitātes celšanā. Šis projekts sākas 2021.gada 3.maijā un ilgs līdz 2022.gada vasarai.

Uzsākam mūsu pārmaiņu ceļu ar sekojošiem jautājumiem. Kas mudina cilvēkus darboties organizācijā? Vai tās ir vērtības, kopīgas vai atsķirīgas? Šajā lapas sadaļā dalīsimies ar pieredzēto projektā "Ideju rezonanse".

Facebook